wtorek, 22 lipca 2014

Zapraszamy na "Dialog Pokoleń" wspólną wystawę Wita Bogusławskiego i Krzysztofa OstrzeszewiczaJuż w najbliższy piątek w Galerii 101 Projekt odbędzie się wernisaż dwóch wspaniałych artystów, Wita Bogusławskiego i Krzysztofa Ostrzeszewicza zatytułowany "Dialog Pokoleń".


Wernisaż rozpocznie się o 18 - tej na ul. Nowy Świat 53 lok. 119-120 w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać od 26 lipca do 9 sierpnia 2014 roku.


O Wicie Bogusławskim pisałam w maju tego roku w związku z jego ówczesną wystawą w Galerii 8+, dlatego odsyłam was do tamtego tekstu: LOOK AT ME! Wita Bogusławskiego.  Tym razem oprócz obrazów Artysty będą prezentowane również jego rzeźby, w których kładzie nacisk na fakturę i materię. 

Drugim artystą prezentującym swoje prace w "Dialogu Pokoleń" będzie młodszy o ćwierć wieku Krzysztof Ostrzeszewicz.

Krzysztof Ostrzeszewicz


Rzeźbiarz, malarz, fotograf, ilustrator i rysownik..

Urodził się w 1985 roku w Warszawie. 20 lat później rozpoczął studia na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, które ukończył w 2010 roku pracą dyplomową „Pieta".

Pracę dyplomową za którą otrzymał nagrodę pokazał na wystawie „Coming Out – najlepsze dyplomy ASP”. Dodatkowo w 2010 roku został poproszony o zaprojektowanie i wykonanie nagrobku Zbigniewa Zapasiewicza. Był to nie lada zaszczyt dla świeżo upieczonego absolwenta ASP. 

Artysta brał również udział  m. in. w wystawie powstałej z inicjatywy ZPAPu – „Młodzi Sztuką – w przestrzeni myśli” (2012), wystawie absolwentów ASP „The Youngest” (2012), czy na II Festiwalu Sztuki „Young at Art” (2013).


Jeszcze raz serdecznie zapraszam na wernisaż, który rozpocznie się o 18 - tej na ul. Nowy Świat 53 lok. 119-120 w Warszawie. Wystawę będzie można oglądać od 26 lipca do 9 sierpnia 2014 roku.

2 komentarze :

  1. A kiedy relacja? Bo nie byłem na otwarciu, a nie wiem czy opłaca się iść :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Relacja jeszcze dziś na blogu, a do tego zaproszenie na jutrzejszą wystawę w Galerii 8 +

    OdpowiedzUsuń

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...