środa, 1 lipca 2015

7 polskich blogów o sztuce


Aktualnie na blogowej scenie swój triumf święcą blogi lifestyle oraz modowo-makijarzowe. O ile te pierwsze od czasu do czasu czytam to te drugie zastąpiłam blogami o sztuce.Aktualizowanych polskich blogów o sztuce na dzień dzisiejszy jest bardzo mało. Ja mam kilka ulubionych i staram się czytać je w miarę systematycznie. Każdy blog zawiera artykuły, które ukazują różne oblicza sztuki. Poniżej przedstawiam wam moją szczęśliwą siódemkę :)

www.nesoartpl.blogspot.com
www.nesoartpl.blogspot.com

Sztuka za granicą czyli NesoART


Autorem bloga jest Tomasz Herbut, który założył NesoArt we wrześniu 2013 roku. Od tamtej pory systematycznie zamieszcza na stronie nowe wywiady z zagranicznymi artystami. Koncentruje się głównie na malarstwie, grafice, rysunku czy ilustracjach. Pomaga nam odbiorcom zrozumieć twórczość  artystów przedstawianych na blogu.

www.nesoartpl.blogspot.com

Teksty i wywiady Pana Tomasza można również przeczytać w e-Magazynie Na Tle Sztuki.

www.artdone.wordpress.com
www.artdone.wordpress.com

ArtDONE czyli aktualnie o sztuce


Długo szukałam w sieci bloga z którego się dowiem jakie wydarzenia artystyczne, wernisaże i wystawy odbywają się za granicami naszego kraju. W końcu znalazłam ArtDONE, którego autorem jest historyk sztuki i edukator muzealny, Przemysław Głowacki.

Oprócz wspomnianych wyżej informacji na blogu pana Przemysława znajdziemy również zaproszenia na "Wyprawy ze sztuką" do różnych miast w Europie.

Blog ArtDone dostępny jest pod adresem www.artdone.wordpress.com

www.czarnobialykwadrat.wordpress.com
www.czarnobialykwadrat.wordpress.com

Czarno biały kwadrat, czyli dawno temu w fotografii


Ciemnia fotograficzna to jedna z tych rzeczy, która dla mnie zawsze będzie magiczna. Jest tyle procesów i możliwości wywołania zdjęcia, a każdy z nich daje inne efekty. O większości z nich możemy poczytać na blogu  Czarno biały kwadrat

Strona prowadzona jest przez Marcina Szwaczko, który oprócz pisania o minionych technikach fotograficznych organizuje razem z grupą pasjonatów między innymi wydarzenia pod nazwą Święto kultury międzywojnia

www.artystyczne-ciekawostki.blogspot.com
www.artystyczne-ciekawostki.blogspot.com

Jak rozłożyć sztukę na części pierwsze, czyli Artystyczne Ciekawostki Marcysibush


Często się zastanawiam jakie kupić kredki czy ołówki, które farby będą lepsze, a których lepiej nie kupować. Z odpowiedzią przychodzi mi wtedy blog Marty Święcek.

Marta testuje, sprawdza i opisuje artykuły dla artystów plastyków. Często również nagrywa recenzje i wrzuca je na swój kanał YouTube.

Blog Marty znajdziecie pod adresem www.artystyczne-ciekawostki.blogspot.com

www.artinbrief.pl
www.artinbrief.pl

Art in Brief - sztuka i design


Bloga Art in Brief prowadzi dwoje historyków sztuki. Małgorzata Czyńska, która pisze również do Wysokich Obcasów oraz Wojciech Tuleya prowadzący warszawską Galerię ART

Na blogu znajdziemy teksty na temat wszystkich dziedzin sztuki, począwszy od malarstwa poprzez literaturę skończywszy na artystach i designie. Artykuły są krótkie i wzbudzające chęć dalszych poszukiwań - idealne do porannej kawy :)

www.artinbrief.pl

www.artystycznespojrzenie.blog.pl
www.artystycznespojrzenie.blog.pl

Artystyczne spojrzenie


Blog prowadzony dość krótko ale systematycznie. Od czasu do czasu trafia się bardzo ciekawy tekst. Niestety nie wiem kto jest jego autorem lecz mam nadzieję, że osoba ta nie zaprzestanie pisania.

Stronę znajdziecie pod tym adresem www.artystycznespojrzenie.blog.pl

www.momart.org.pl
www.momart.org.pl

MOMArt - rzecz o sztuce


Monika Małkowska autorka MOMart pokazuje czytelnikowi sztukę ze swojego bardzo subiektywnego punktu widzenia. Przybliża sztukę jednocześnie dając pole do dyskusji. Nie wszystkie jej wypowiedzi blogowe są bliskie moim poglądom, ale zawsze jest warto spojrzeć na inny punkt widzenia.

I to jak na razie tyle jeżeli chodzi o polskie blogi o sztuce :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...