poniedziałek, 9 listopada 2015

5 polskich blogów o fotografii

5 polskich blogów o fotografii

Żyjemy w kulturze obrazkowej, a każdego dnia do internetu wrzucanych jest miliony jak nie miliardy zdjęć. Niestety większość z nich pozostawia wiele do życzenia i nie jest to wina sprzętu ale możliwości samych autorów niepoświęcających czasu na naukę podstawowej wiedzy fotograficznej.


Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć w internecie interesujące i przydatne artykuły, tutorile czy poradniki o fotografii. Na szczęście pojawiły się miejsca w sieci w których blogerzy dzielą się swoją wiedzą, wskazówkami i poradami. Specjalnie dla was przygotowałam spis 5 najlepszych blogów z fotografią w tle.

Studio w Plecaku - od amatora do profesjonalisty


Studio w plecaku prowadzi Jarek Sikora przez siebie określany jako fotograf-amator (osobiście uważam, że po takim stażu - czyli 7 lat intensywnego blogowania i fotografowania - zasługuje na miano profesjonalisty).

Autor bloga pomaga w nauce fotografii w taki sposób, żeby każdy samodzielnie mógł robić dobre zdjęcia. Na stronach Studio w Plecaku znajdziemy widea instruktażowe, zadania w stylu "zrób to sam" oraz bezpłatne, wartościowe e-booki.

Studio w Plecaku znajdziecie pod tym adresem: www.studiowplecaku.pl

Kameralna, czyli life stylowo o fotografii


Bloga Kameralna prowadzi Dorota Zalepa. Z wykształcenia marketingowiec, a z życia blogerka. Na swoim blogu pisze w lekki i przyjazny sposób w czym zachęca czytelnika do mimowolnego zapoznawania się z tajnikami fotografii. Nie znajdziemy tam skomplikowanych definicji tylko życiowe wykorzystanie technik fotograficznych.

Bloga odwiedzicie wpisując w przeglądarce www.kameralna.com.pl

Blog - Tomek Fryszkiewicz


Na blogu Tomka Fryszkiewicza znajdziecie piękne sesje fotograficzne. Od ubraniowych/modowych poprzez zdjęcia podróżnicze czy reportaże ślubne. Do większości postów dołączone są filmy instruktażowe czy poglądowe. W swoich postach przemyca dużo wskazówek przydatnych dla laików fotografików. Z każdego zamieszczonego tam postu bije pasja, która napędza go do działania i zachęca do nauki wszystkich odwiedzających blog.

Jeżeli potrzebujecie inspiracji do zabawy z aparatem fotograficznym to zachęcam do zajrzenia na blog Tomka, który znajdziecie pod adresem www.blog.fryszkiewicz.com


Jest Rudo - fotograficzne wyzwania


Na Jest Rudo trafiłam przypadkiem gdy moja znajoma chwaliła się, że podjęła jedno z fotograficznych wyzwań na blogu i że zaczyna uczyć się robić dobre zdjęcia.

Bloga prowadzi Natalia Sławek, która mam wrażenie wzięła sobie za cel nauczenia fotografowania dosłownie wszystkich. Na Jest Rudo oprócz wiedzy technicznej i tutoriali znajdziemy informacje o obróbce już gotowych zdjęć czy wyzwania dla czytelników. Wyzwania cieszą się bardzo dużą popularnością, a do tego pokazują jak "nauki Natalii" wpływają na zdolności biorących udział w wyzwaniach.

Zachęcam do zajrzenia na www.jestrudo.pl i przyswojenie trochę fotograficznej wiedzy.


Ugryź fotografię - dosłownie, czy w przenośni?


Miejsce w sieci, które oddaje najciekawsze kęsy fotograficznego życia w prost pod nos czytelnika. Praktyczne rozwiązania ułatwiające pracę ze zdjęciami. To wszystko na blogu Marcina Kontraktewicza.

Strona Marcina wyświetla się gdy wpiszecie adres www.ugryz-fotografie.pl

Oczywiście wymienione przeze mnie strony nie są jednymi blogami fotograficznymi jakie istnieją w bezgranicznym internecie. "Fotograficzna Piątka" to moi faworyci jeżeli chodzi o blogi z fotografią w tle i z czystym sumieniem mogę je wam polecić jako obowiązkowe lektury przy nauce fotograficznej alchemii.


O tym jak rozpocząć przygodę z fotografią przeczytacie w 7 numerze E-Magazynu Na tle sztuki

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...