poniedziałek, 19 maja 2014

Zapraszamy na wernisaż wystawy LOOK AT ME! Wita Bogusławskiego w Galerii 8+

Zaproszenie na wernisaż wystawy LOOK AT ME! Wita Bogusławskiego w Galerii 8+
Zaproszenie na wernisaż wystawy LOOK AT ME! Wita Bogusławskiego w Galerii 8+


Serdecznie zapraszamy do Galerii 8 + na wystawę LOOK AT ME! Wita Bogusławskiego. Wernisaż odbędzie się 20 maja 2014 r. o godzinie 18-tej.


Wit Bogusławski


Urodził się w 1960 roku w Warszawie. W 1982 rozpoczął naukę na Uniwersytecie Sztuk Pięknych Mimar Sinan ( Istambuł ), którą ukończył cztery lata później. Na ASP w Warszawie studiował przez rok, poczym w 1987 udał się do Wrocławia. Gdzie na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczął studia. Dyplom z rzeźby wykonał w pracowni prof. Leona Podsiadłego w 1991 roku. Obecnie artysta należy do ZPAP, stowarzyszenia FABRYKA SZTUKI oraz do GRUPY HOOVERA. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą między innymi:

•    1990-Galeria Zachęta-Warszawa-wystawa prac studentów i pedagogów z ASP Wrocław
•    2008-Galeria BP-Warszawa-wystawa malarstwa
•    2008-Galeria Lounge London-wystawa malarstwa
•    2009-Praskie Centrum Wystawowe DK Praga-Warszawa wystawa malarstwa i rzeźby
•    2012-Galeria DAP ZPAP Warszawa-zbiorowa wystawa malarstwa Grupy Hoovera
•    2012-Novotel Garden Gallery-Warszawa-III wystawa zbiorowa rzeźby
•    2012-Galeria DAP ZPAP-Warszawa-wystawa zbiorowa sto lat ZPAP
•    2013-Galeria R  Warszawa-wystawa indywidualna malarstwa i rzeźby
•    2013-Galeria DAP ZPAP-Warszawa-wystawa zbiorowa rzeźby

A oto co o nadchodzącej wystawie napisała Pani mgr. Irmina Dubaniowska-Kutek:


„Wit Bogusławski rzeźbiarz, malarz, uzyskał dyplom  z rzeźby u  Prof. Leona Podsiadłego w 1991r. Rzeźba stanowi jeden z nurtów , które kształtują jego twórczość. Zwykle pracuje w metalu, kamieniu spawając poszczególne części, tworząc przestrzenne instalacje o różnych wymiarach . Największe przestrzenne instalacje to cykl rzeźb 2-3 metrowych do prezentacji zewnętrznej ( cykl Faces).  Jego spojrzenie na materialność formy rzeźbiarskiej, to nic innego, jak wpisanie formy w przestrzeń, która oblewa wymyślony przez twórcę przedmiot. Częsta tematyka tej bryły rzeźbiarskiej to   głowa- cykle rzeźb z ostatnich lat.

REKLAMADrugie spojrzenie na jego twórczość to  malarstwo, symboliczna prezentacja człowieka, jednakże tutaj ma to trochę odmienny charakter. Twarze ustawione antagonistyczne, stanowią obrys skały , ich profil wyrysowuje głębie obrazu, a silne kontrasty kolorystyczne bryły głowy utrwalają porządek kompozycyjny obrazu. W malarstwie te ostatnie cykle to dokumentacja przestrzeni wrażeniowej, to spojrzenie na skałę, krater, przepaść poprzez uosobienie artystyczne natury.  I to jest też myślą przewodnią wystawy, sformułowanie hasła – LOOK AT ME! = Spójrz na mnie ! Popatrz na mnie , na mnie i moją sztukę.  Dialog między artystą i widzem przeradza się tutaj w obserwację natury ludzkiej, w poznanie emocjonalności twórcy i jego pracy.
Świat Wita Bogusławskiego to przekazanie uczuć, malarskości , a najważniejsze przestrzeni, pojmowanie jej  w różny sposób w formie rzeźbiarskich i malarskich przedstawień. Te najnowsze działania pokazują nam twórcę dojrzałego, który zmierza się z przestrzenią rzeźbiarskiej i malarskiej wizji. ”


Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na wernisaż malarstwa Jaśka Balcerzaka do Galerii 8+ w Warszawie, na ulicę Sapieżyńską 8 lok. 106 ( domofon 106 ). Wystawa potrwa od 19.05-02.06.2014 roku.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...