poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Zapraszamy na wernisaż Beehive Design Collective - Mesoamerica Resiste


W najbliższą niedzielę w Galerii Jednego Obrazu będzie gościć  Beehive Design Collective ze swoim dziełem "Mesoamerica Resiste".Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19-tej w budynku przy ul. Królewskiej 13 w Lublinie.


Międzykontynentalne zapylanie, zapraszamy na spotkanie z kolektywem Beehive!

Tym razem widzimy się w niedzielę. "Bez hierarchiczna grupa artystów, aktywistów, edukatorów i organizatorów, Beehive, zaprasza na spotkanie obrazujące obecną sytuację w Ameryce Środkowej, dotyczące między innymi biotechnologii, nadmiernego wydobywania surowców, światowego handlu, jedzenia oraz rolnictwa, kolonializmu teraz i dawniej...
Za misję stawiają sobie "oddolne, krzyżowe zapylanie zwykłych obywateli", by poprzez tworzone wspólnie wielkoformatowe obrazy rozłożyć na czynniki pierwsze skomplikowane problemy geopolityczne oraz zachęcić do dyskusji na temat obecnych problemów z którymi borykają się lokalni mieszkańcy najbardziej różnorodnego biologicznie rejonu świata.
Prace kolektywu Beehive powstają na bazie opowieści nie upublicznianych przez korporacyjne media głosów z linii frontu lokalnej walki przeciwko kapitalizmowi. Są przekształcane do uniwersalnych brazów i dostępnych, bajecznych historii, rozpowszechnianych bezpośrednio, z ręki do ręki, w formie plakatów, jako narzędzia edukacyjnego mającego na celu zachęcenie odbiorców do wzajemnej i wspólnej nauki.

Jedna z osób odpowiedzialnych za powstanie pracy Mesoamerica Resiste, przed powrotem z Indii do U$A odwiedzi Europę, w tym także Polskę. Podczas tych inspirujących spotkań będzie można zapoznać się bezpośrednio z pracami kolektywu Beehive, porozmawiać z autorem, dowiedzieć się więcej na temat motywacji i metod działania Kolektywu, ale przede wszystkim obejrzeć w oryginalnym rozmiarze (ponad 27m2!) pracę Mesoamerica Resiste! (oraz nabyć własną kopię plakatu w formacie 2x1m za półwolną cenę, wspierając bezpośrednio Beehive)" 
Jakub B.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam 3.05.2015 na wernisaż Beehive Design Collective do Galerii Jednego Obrazu! Wernisaż rozpocznie się o godzinie 19-tej w budynku przy ul. Królewskiej 13.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...