poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Zapraszamy na wystawę malarstwa Bashy Maryańskiej


Od 17-tego sierpnia 2015 w Galerii 8+ będzie można oglądać malarstwo Bashy Maryańskiej. Wystawa potrwa 2 tygodnie dlatego już dziś zapraszam do odwiedzenia Galerii 8+Kim jest Basha Maryańska?


Międzynarodowa artystka, która w 1979 roku uzyskała dyplom Magistra Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od tego czasu wystawiała na całym świecie.

Uzyskała wiele nagród za wystawy zbiorowe i indywidualne, pracuje w rożnych mediach artystycznych zarówno w malarstwie jak i w rzeźbie, instalacji, a także w grafice oraz tworzy performance.

1986r. – członek Fundacji Kościuszko w Nowym Jorku
1979-1980 – studia w Ecole de Louvre, Paryż, Francja , międzynarodowy program dla obcokrajowców, temat : Sztuka Średniowiecza i Renesansu.
1976-1979 – studia magisterskie rzeźba i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
1972-1976- studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Basha Maryańska mieszka i pracuje w Beacon, NY. Ma tam swoje atelier, które jest także galerią, gdzie prezentuje własną ale także międzynarodową sztukę współczesną. Jej galeria to miejsce, gdzie uczy rzeźby i podstaw rysunku. Współpracuje z artystami z całego świata , a w szczególności z Galerią 8 Plus & Idkart w Polsce. Jest członkiem Stowarzyszenia LONG REACH Artists (LRA) Poughkeepsie, NY.Trochę o malarstwie Bashy Maryańskiej


Świat pejzażu, koloru to tematyka twórczości malarskiej  Bashy Maryańskiej. Pewne nakładanie koloru, delikatna faktura pasty malarskiej pokazują nam emocje kobiety – artystki, jej spojrzenie na świat, wybieranie z otoczenia tylko tych elementów które są najważniejsze dla twórcy. Artystka tworzy również formy malarskie nieprzedstawiające, wówczas obraz  kształtowany jest za pomocą koloru.

Zapraszam do Galerii 8+, na ul. Sapieżyńską 8 od 17 - 28 sierpnia 2015, na wielobarwne i emocjonalne malarstwo Bashy Maryańskiej.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...