poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Zapraszamy na "Projekt 3x1 - Katarzyna Osipowicz"


W końcu jest! Warszawska galeria jednego obrazu czyli "Projekt 3x1" Jacka Mirczaka. 10 września o 19-tej odbędzie się inauguracyjny wernisaż na którym swoje autorskie dzieło pokaże Katarzyna Osipowicz.


Czym jest "Projekt 3x1"?


Jest to cykl spotkań z artystami, którzy podczas jednego wieczoru prezentują jedną pracę. Zaproszeni do pracowni Mirczaka artyści, mają możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z gośćmi, zarówno amatorami sztuki jak i innymi twórcami. Nie ma w pracowni Mirczaka sali ekspozycyjnej i nie ma tłumów oglądających, które znikają w tej samej chwili gdy kończy się wino. Nie ma ulotek, plakatów i obietnic sprzedaży. W zamian za to można podczas tego wieczoru poznać innych artystów i prawdziwych miłośników sztuki, nawiązać przyjaźnie i niejednokrotnie wysłuchać konstruktywnej krytyki.

Jacek Mirczak


Autorem projektu jest Jacek Mirczak, artysta malarz, który od ponad roku współtworzy Pracownię 23 na warszawskiej Pradze. W tym czasie związał się z grupą praskich artystów i dał się poznać podczas takich wydarzeń jak Noc Pragi, Noc Muzeów czy Święto Konesera i ulicy Ząbkowskiej.

 "Projekt 3x1 - Katarzyna Osipowicz"
Na najbliższe spotkanie została zaproszona Katarzyna Osipowicz, która zajmuje się fotografią, kolażem, grafiką i malarstwem olejnym. Jest autorką cyklu kolaży fotograficznych DEMONTAGE oraz licznych plakatów teatralnych. Prace artystki można oglądać na www.katarzynaosipowicz.com oraz w galerii Magazyn Praga w Warszawie.

Z wielkim zaciekawieniem czekam na ten wieczór, gdyż bardzo lubię tego typu działania. Uważam, że kontakt artysty z widzem i interakcja między nimi to podstawa działania twórczego. Zastanawia mnie również czy Pan Jacek powtórzy sukces Małgorzaty Majewskiej i jej lubelskiej Galerii Jednego Obrazu. Trzymam za cały projekt kciuki :)

Jeszcze raz serdecznie zapraszam 10 września 2015 do Pracowni 23 przy ul. Floriańskiej 12/23 na spotkanie z Katarzyną Osipowicz i jej dziełem. Początek wernisażu o godzinie 19.00.

Zapraszamy

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...