sobota, 13 września 2014

Zapraszamy na "Świat do odkrycia" - wernisaż rzeźby Katarzyny Bułka-Matłacz

"Świat do odkrycia" - wernisaż rzeźby Katarzyny Bułka-Matłacz. 2014
"Świat do odkrycia" - wernisaż rzeźby Katarzyny Bułka-Matłacz. 2014


Już w najbliższy czwartek o godzinie 18-tej odbędzie się wernisaż znakomitej rzeźbiarki Katarzyny Bułka-Matłacz.Wernisaż odbędzie się 18 września  w Galerii 8+ na ulicy Sapieżyńskiej 8 w Warszawie o godzinie 18-tej. Wystawa będzie czynna do 14 października 2014 roku.

"Świat do odkrycia" - wernisaż rzeźby Katarzyny Bułka-Matłacz. 2014
"Świat do odkrycia" - wernisaż rzeźby Katarzyny Bułka-Matłacz. 2014


Katarzyna Bułka – Matłacz


Katarzyna Bułka Matłacz mieszka i pracuje w Warszawie. Jest absolwentką Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W roku 1991 uzyskała tytuł magistra sztuki, a rok później, w 1992, stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki.

„Będąc związanym ze sztuką od wielu lat, szukam artystów, którzy wyróżniają się oryginalnością, wspaniałą techniką i oddaniem temu co robią. Rzadko jednak znajduję artystę, który ucieleśniłby wszystkie te wartości. Katarzyna Matłacz jest taką artystką. Tu, w mojej londyńskiej galerii jest ona szczególnie kochana, ponieważ prezentuje wyjątkowy i niepowtarzalny styl i narrację. W każdej z jej rzeźb znajduje się cząstka jej duszy. Wierzę, że widząc prace Katarzyny, widzisz ją samą”.
- James Corless NDD Sculpt


Wyjątkowa relacja jaką artystka potrafi nawiązać z publicznością sprawia, że rzeźby te są doskonale przyjmowane na rynku sztuki w Polsce i na świecie, czego przykładem mogą być ostatnio zdobyte nagrody:

2012r.- Drugie Miejsce na Salonie Wielkopolskim, za rzeźbę ”Carmen”
2012r.- Nagroda Publiczności na Salonie Wielkopolskim, za rzeźbę ”Carmen”
2013r.- Pierwsza Nagroda – ZŁOTY MEDAL, na Salon d’Atuomne Coubron (Paris), za rzeźbę „Sen o Wenecji”

Bierze udział w znaczących wystawach krajowych i zagranicznych. Współpracuje z galeriami sztuki w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Autorka wielu prestiżowych statuetek dla firm takich jak: TVN (Zwykły Bohater), TVP2, Puls Biznes (Gazele Biznesu), AXA, Rossmann, AIG, Kraft Foods, BRE Bank, Credit Suisse, PAN (Chemiczne Marzenie), Forbes i wielu innych

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na wernisaż tej wspaniałej artystki na Sapieżyńską 8 w Warszawie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...