poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Galeria 8+ na Pride of Poland 2015


Sztuka powinna być obecna wszędzie, a zwłaszcza tam gdzie pokazują piękno w czystej postaci. Tak mam namyśli tegoroczny Pride of Poland i Galerie 8+&Idkart, prezentującą dzieła swoich artystów takich jak: Katarzyna Bułka-Matłacz, Iwona Kulągowska, Joanna Czubak czy profesor Józef Wilkoń.

Galeria 8+&Idkart ze swoim zbiorem dzieł wyruszyła do Janowa Podlaskiego już w piątek (pierwszy dzień pokazów) i była tam aż do późnych godzin wieczornych w niedzielę. Stoisko galerii można było zobaczyć przy samym wejściu na pokazy (tam gdzie wchodziły VIP-y :)


Prezentacja ukazała cały przekrój polskiej sztuki współczesnej traktującej o koniach. Przyciągało to uwagę nie tylko dziennikarzy i koniarzy, ale również gwiazd takich jak Charlie Watts. 

Aktualnie w kolekcji perkusisty The Rolling Stones znajdują się: obraz "łeb konia" autorstwa Joanny Adamusińskej oraz rysunek koni Joanny Czubak. Ponadto rodzina Charliego Watts'a zakupiła designerskie (drewniane i mozaikowe) konie. Wnosząc z  reakcji artysty, zakupione dzieła z Polski przypadły mu do gustu :)
Rzeźby z Galerii 8+ autorstwa Iwony Kulągowskej cieszyły się tak dużą popularnością, że ludzie robili sobie z nimi zdjęcia.Pomimo tak dużego zainteresowania Galerią i jej artystami i tak w centrum uwagi pozostawały konie i nadchodząca aukcja na której padł w tym roku rekord. Klacz Pepitę wylicytowano za 1 mln 400 tys. euro.

Poniżej prezentuję wam kilka zdjęć koni z weekendowych pokazów :)

Po prostu piękno w czystej postaci :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...