poniedziałek, 28 września 2015

Zapraszamy na wernisaż "Contemplatio" autorstwa Magdaleny Raczko

Zapraszamy na wernisaż "Contemplatio" autorstwa Magdaleny Raczko

"Contemplatio" to wystawa twórczości Magdaleny Raczko, która będzie miała swój początek 1 października na wernisażu w Galerii 8+ & Idkart.


Magdalena Raczko o swojej twórczości


"Moja twórczość jest ponadczasowa. Wartości, które w niej przekazuję, są wartościami kształtującymi człowieczeństwo: wiara, nadzieja, miłość. Nie chcę ich nikomu narzucać, posługując się malarstwem przedstawieniowym. W abstrakcji zależności koloru i kompozycji budują wzajemne relacje, które są odzwierciedleniem moich doznać duchowych. Chciałabym, żeby każdy mój obraz tworzył dla odbiorcy strefę sacrum, poruszając jego wewnętrzną wrażliwość."

REKLAMA


Artystka o swoich Inspiracjach 


"W mojej sztuce od ponad 20 lat inspiruje mnie zdanie wypowiedziane przez Pieta Mondriana: 

„Sztuka ma sens wówczas, jeśli wyraża to, co niematerialne, bo tylko w ten sposób pozwala wznieść się ponad siebie samego.”

To wznoszenie się jest nieustannym rozwojem duchowym i artystycznym. Jest kontemplacją piękna we wszelkich jego przejawach od zachwytu przyrodą po piękno, które jest dobrem i miłością. Zanim powstanie obraz na płótnie najpierw jest zachwyt, impuls piękna, który pobudza do medytacji słowa, koloru, pejzażu. Powstają notatki, szkice (pastele, gwasze), ostatnim etapem jest obraz olejny. Olej to technika, która daje mi swobodę w budowaniu obrazu i radość z pracy malarskiej."Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 1 października o 18-tej w galerii przy ulicy Sapieżyńskiej 8 w Warszawie. Wystawa Magdaleny Raczko zatytułowana "Contemplatio" potrwa do 14.10.2015 r.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Polecany post

E-Magazyn Na tle sztuki 4/2015 (7)

Tym numerem rozpoczynamy drugi już rok obecności naszego pisma w sieci. Ukazuje się co kwartał i zawiera artykuły o sztuce, kulturze, stu...